
Heel leuk vond ik de opmerking, nadat ze livetrack bekeek van de overvliegende vliegtuigen: “Dus als je de juiste frequentie opzoekt kan je dan babbelen met de piloot?

Wat een gezellige sfeer was het toch weer op EHST. Een vliegveld vol dynamiek met gemotoriseerde vliegtuigen en deltavliegers. Cursisten, toeristen, solistdebuten en heerlijke zonwarmte erbij. Heleen had deze week weer enthousiaste leerling deltapiloten. Henk, Sean en R lieten een flinke progressie zien Zaterdag was het toch behoorlijk thermisch, dus voor de debutanten wel een enorme uitdaging. Op de video’s die Heleen bij elke vlucht maakt, kan je heel goed zien, dat in rustige lucht de sleep ontzettende rustgevend en relaxed is. Maar als de DragonFly aan het dansen is in de thermiek, dan is het toch fysiek en mentaal hard werken. Frans, Erik en Lars lijken steeds meer op ervaren piloten. De posities houden ze correct en houden de DragonFly feilloos in de gaten om te anticiperen op de koers. Ze waren ook al toe scherpere bochten te nemen. Lars en Frans hadden nu ook een heuze thermiekervaring en wisten de airtime behoorlijk te verlengen. Martin liet ook weer zien hoe je boven kan blijven, zo ook de volgende dag, ondanks de lage bewolking, zorgde de warmte die vrijkomt bij het condensatieproces dat je met de delta boven kon blijven en heeft weer in totaal uren in de lucht doorgebracht. De cursisten en Heleen hebben hard gewerkt, want met de korte sleepjes werden er veel starts en landingen gedaan. Het is goed dat Coen en Cornelia gisteren naar de bollenvelden zijn gevlogen, want toen was het nog zonnig weer, zondag was het niet echt een optie. Marcel en Frank zijn deze week ook nog voor het eerste solo gegaan in een mla. Gefeliciteerd mannen. Heleen heeft weer een flinke dosis theorie gegeven. Achteraf de video’s evaluren is ook een goede les. De pijlen in het seinenvlak is nu ook weer duidelijk. Waar was de haakse balk op de pijl voor nodig? Bij mij was iets blijven hangen, dat een links circuit standaard is en geen haakse balk nodig heeft. Maar waarom de haakse balk? Kees had nog opgezocht en inderdaad, een linksom circuit is standaard.

Als afsluiting hebben we nog met z’n allen een memoryspel toegespitst op mooie items betreffende het deltavliegen gespeeld. Het was weer een bijzonder sfeervol weekend met gezellige en enthousiaste mensen.